Zielona kuracja na zmiany trądzikowe


Zielona kuracja na zmiany trądzikoweTrądzik to schorzenie, które można leczyć zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Na chwilę obecną istnieje wiele metod leczenia zmian skórnych wywołanych tą chorobą. Jako sprawdzone metody walki ze zmianami możemy polecić dwie kuracje – obie zielone;) Jedna na bazie zielonej glinki i druga, której podstawą jest aloes.

Zielona glinka

Szczególnie polecana jest do cery tłustej i trądzikowej, gdyż zawiera całe bogactwo minerałów i wspaniale wysusza zbyt tłustą cerę. Dzięki tym zaletom znacznie wpływa na zmniejszenie wydzielana sebum jednocześnie lecząc podrażnioną zmianami skórę. Zielona glinka oczyszcza skórę, zamyka pory, koi, wysusza i łagodzi, a także odżywia. Dzięki niej cera odzyskuje blask, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Niezwykle istotną zaletą glinki są właściwości odkażające, szczególne wspomagające gojenie się zmian trądzikowych. Niestety glinka sama w sobie posiada nieprzyjemny zapach, jednak w obliczu jej dobroczynnego wpływu na cerę jest to raczej niewielki problem. Powinniscie wiedzieć, że glinka posiada również inne właściwości. Przede wszystkim działa kojąco na oparzenia, skaleczenia i ukąszenia komarów. Dzięki niej możemy pozbyć się rozstępów, zmniejszyć cellulit, oraz znacznie poprawic jędrność skóry całego ciała. Jednak najszersze zastosowanie znalazła w zwalczaniu trądziku. Maseczki na bazie zielonej glinki są powszechnie dostępne w drogeriach czy aptekach. Są niedrogie, a ich zalety docenią najbardziej wybredni.
Kuracje antytrądzikowe najlepiej stosować raz w tygodniu przez okres co najmniej pół roku. Pierwsze efekty będą widoczne po około 2 miesiącach stosowania. Być może nie jest to jakiś zdumiewajaco szybki czas działania, jednak efekty mile Was zaskoczą. Oprócz maseczek można również stosować okłady, owijanie i nacieranie zieloną glinką.

Aloes

Cudowne właściwości tej rośliny znane są od wieków. Aloes jako jedna z niewielu roślin hodowanych w warunkach domowych posiada dobroczynny wpływ na leczenie zmian trądzikowych. Jego najistotniejsze właściwości to działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne. Ponadto regeneruje skórę, nawilża, odżywia, ściąga i łagodzi swędzenie. Dzięki tym zaletom aloes można stosować w leczeniu każdego rodzaju trądziku.
Kosmetyki z aloesu można wyprodukować samodzielnie.

Tonik

Wystarczy urwać kilka liści aloesu i włożyć je na kwadrans do lodówki. Następnie trzeba zgnieść liscie w taki sposób, aby puściły sok. Dzięki temu z lisci powstanie nam papka, którą należy zalać przegotowaną ciepłą wodą.Pamiętajcie, że woda nie może być gorąca! w ten oto sposób powstanie nam tonik, którym będziemy przemywać twarz. Kurację należy stosować dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Maść z Aloesu

Aby ją wykonać musimy zgnieśćliście tak aby wycisnąć z nich sok. Maść sporządzamy poprzez gotowanie wyciśniętego soku z aloesu tak, aż stanie się gęsty. Specyfik należy przechowywać w lodówce. Gotową maścią smarujemy zmiany skórne, aż do zagojenia.

Sposób bezpośredni

To najprostsza metoda na wykorzystanie dobrodziejstw aloesu. Wystarczy uciąć  liść i przyłożyc go do zmiany trądzikowej, a dokładnie wetrzeć wypływający z rośliny sok. Bakteriobójcze działanie rośliny natychmiast zachamuje postęp choroby, a właściwości łagodzące zniwelują nieprzyjemne dolegliwości.
Aloes jest powszechnie stosowanym składnikiem wielu kosmetyków do pielęgnacji cery trądzikowej. Pamiętajmy jednak, że podobnie jak wiele innych środków, może wywoływać podrażnienia lub alergie skórne. Dla własnego bezpieczeństwa, przed zastosowaniem preparatu koniecznie zróbcie próbę uczuleniową! Polega ona na nasienieniu w miejscu mało widocznym odrobiny preparatu (najlepiej w miejscu gdzie skóra jest szcególnie wrażliwa i delikatna). Jeśli po 24 godzinach nie stwierdzicie żadnej nieporządanej rekacji skórnej, typu swędzenie, pieczenie, pokrzywka – oznacza to, że preparat będzie dobrze tolerowany przez Wasza skórę.

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora: